Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 28. led 2020 6:34:39

Mucholapka 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek Mucholapka
Dobrý den,už pár let pěstuji různé druhy masožravek jen jako koníček,chci se zeptat ohledně květů mucholapek,vím že je to vysiluje,jen mě zajímá,jak se dají z těch semínek po odkvětu vypěstovat nové malé rostlinky,jednou se mi to povedlo,ale rostlinky byly pořád malé a nakonec uhynuly.
Děkuji Mader

stř 22. zář 2010 11:06:51
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Mucholapka
Samotnému se mi ještě nepodařilo dostat se do fáze, kdy bych měl alespoň 2 kvetoucí mucholapky, aby mohli mít semínka, tak vážně nevím. Když už se zadařilo, že semínka vyklíčila a vyrostla malá rostlinka, tak to už je vážně úspěch. Nevím co dělat víc, taky mi už kolikrát mucholapka hodila malou rostlinku, která nějakou dobu žila a pak ubynula, ja to přisuzuji tomu, že měla špatné podmínky. Nyní bych ji umístil do parníčku, kde má dostatečnou vzdušnou vlhkost a hlavně ji nepřeléval (nesmí stát pořád ve vodě, pak uhnijí kořínky). Taky by na to mohli mít zásluhu škůdci. Již několikrát mi malou rostlinku (nejspíš kořínky) sežraly larvy smutnice, takže teď když se objeví, prolívám květináčky Mospilanem 20 a zatím to pomahá.
Hodně štěstí a budu držet palce.

pon 27. zář 2010 8:28:59
Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací
Nesmí stát ve vodě?? Mám je volně v květináči za oknem,co já vím,tak by substrát neměl být suchý,nebo může? Protože za letních dnů,je voda v misce pod květináčem za dopoledne pryč !!
ano,jednou se mi povedlo,že mi kvetly 2 rostliny součesně,tak jsem opyloval,pak ostříhal ty semínka a dal volně ležet na půdu a byly asi 3 malé rostlinky,ale nerostly a nakonec uhynuly :(
Děkuji

pon 27. zář 2010 11:56:54
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Odpovědět s citací
Při parných letních dne je dobré pod nimi mít trošku vody. Pod "nesmí stát ve vodě" si představuji, že nesmí být celý květináč ponořen do vody, tak aby i kořeny byly ve vodě, to určitě dobré není. Substrát samozřejmě vyschnout nesmí.

pon 27. zář 2010 14:27:46
Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací
Aha,mám v misce tak max 1cm vody,jo co mám dělat s květem Sarracenie,už tam je tak 2 měs.
Děkuji Mader

stř 29. zář 2010 11:06:51
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Odpovědět s citací
Nevím, ta mi ještě nekvetla.
Asi by bylo dobré, pokud ničemu nevadí, nechat ho tam dokud neuschne (nezčerná).

stř 29. zář 2010 15:49:43
Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací
Mám jen 1 Saracenii a teď před pár dny mi začal růst druhý květ,ten starý už tam visí tak 2-3 měs !!!

pát 01. říj 2010 15:11:43
Ohlásit tento příspěvek